Prečo sa takto nenávidíme? Nenávisť a hejt na internete
Psychologické vysvetlenie pôvodu potreby nenávisti. Vyplýva to z komplexu menejcennosti. Človek s pocitom nedocenenosti, s pocitom neuznanosti spoločnosťou. Človek, ktorý je súčasťou nenávistnej propagandy, ktorý má identitu svojej ideológie, si začína o sebe myslieť že je od tých ostatných niečo viac – pre človeka s menejcennosťou je to príjemný pocit sa takto povyšovať nad ostatných. Pocit užitočnosti, že bojujem za dobro a pravdu. Dobrý pocit z toho, že ja som „elitný bojovník“, ktorý drsne vynadá každému, kto má iný názor. Hra na policajta „pravdy“, hra na elitného bojovníka/policajta „dobra“ a „pravdy“, ktorý na internete robí „poriadok“ – to dodáva človeku dobrý pocit – pocit užitočnosti. Ale prečo sú títo bojovníci „dobra“ a „pravdy“ tak veľmi agresívni? Agresivita a nenávisť nie je prejavom ani dobra ani pravdy