Alternatívne média sú náboženstvom alebo sektou. Tých ľudí nezaujímajú fakty. Oni veria, majú silnú vieru. A žijú si vo svojej bubline odtrhnutí od reality

Keď som si asi po dvoch rokoch znovu vypočul reláciu Infovojnu s Lichtnerom a Huďom, uvedomil som si, že títo ľudia ale poriadne blúznia. Títo ľudia sú úplne mimo reality a asi najviac túto „alternatívnu“ komunitu vystihuje slovo sekta. Sú úplne mimo reality. Sú to ľudia ktorí si žijú vo vlastnom svete vo vlastnej bubline. Podobne ako nejaká náboženská kresťanská alebo jehovistická sekta agresívne hlása svoju jedinú pravdu, podobne ako náboženský fanatik sa nahlas z nadšením rozkrikuje a pritom je extrémne vzdialený od zdravého rozumu a pôsobí ako psychopat, mi pripadá aj dvojica Huďo Lichtner. Danú reláciu by som mohol rozoberať vetu po vete, ale nebudem to robiť – nestojí mi za to strácať čas a energiu na vyprodukované grcky a šialené nezmysly týchto psychicky narušených jedincov – títo ľudia mi za to nestoja.

História tzv. alternatívnych médii + všeobecné informácie o nich

Okolnosti, ktoré alternatívnym médiám veľmi pomohli stať sa populárnymi a vplyvnými, … Projekt internetové rádio Slobodný vysielač, … Rok 2018. Rok zlomový. Predpoveď na rok 2019. Budúcnosť, … Hanbím sa, že som sa musel vo videách venovať politickým témam, … Alternatívne média sú sekta. … Obavy o duševné zdravie Borisa Koroniho, … Porovnanie objektivity: Denník N vs. Slobodný vysielač, … Absencia sebareflexie: „my žiadnu nenávisť nešírime“, … Najsilnejšia zbraň proti alternatívnym médiám: humor a satira, … Ako je možné efektívne človeka vyliečiť so škodlivej propagandy?, … Pojem extrémista / extrémisti je zavádzajúci, … Hlavné argumenty, prečo sú alternatívne média silne škodlivé pre spoločnosť. Stručne, … Produkujú alternatívne média výlučne klamstvá?, … Udalosti posledných dní, … Fenomén Juraj Poláček

Výzva pre trollov a ľudí veriacich na Kremeľskú propagandu

Navzdory tomu by si ale aj takto zaslepený človek mal byť schopný uvedomiť, že Kremeľská propaganda psychicky na neho dobre nevplýva. Cieľom Kremeľskej propagandy je človeka psychicky paralyzovať, človeka a psychicky zničiť. Plniť človeka strachom a fiktívnym nepriateľom. Poštvávať ľudí proti sebe len kvôli odlišnému názoru. Cieľom tohto článku je takýmto ľuďom úprimne pomôcť. Chápem, že človek môže byť veľmi zaslepený propagandou a môže ju považovať za pravdu.

Význam trollingu: Psychologický efekt väčšiny. (A ako to súvisí s náboženským fanatizmom)

V ľudskej psychike je silne zafixované, že názor väčšiny je správny. Človek rýchlo prispôsobí svoj politický názor názoru väčšiny. Človek je v tejto veci veľmi ľahko manipulovateľný. Na sociálnych sietiach vidíme 95%-nú prevahu názorov podporujúcich Kremeľskú propagandu. V ľudskej psychike je veľký strach byť v menšine, byť súčasťou menšiny. Je to ako ísť jeden proti všetkým. Pohodlnejšie je zmeniť svoj názor a prispôsobiť ho názoru väčšiny.

Porovnanie kvality českých a slovenských médii. Rozdiely sú obrovské

Často sa zamýšľam nad tým, prečo je Slovensko krajina, kde ľudia najviac veria falošným správam, hoaxom a Kremeľskej propagande. Čo je tou hlavnou príčinou? Čím ďalej tým viac si uvedomujem, že problém nie sú samotné takzvané „alternatívne média“. Ani Ruská vláda nie je vôbec nejaká geniálna. Skutočný problém sú takzvané „mainstreamové média“. Na Slovenskú jednoducho nefungujú média a Kremeľská propaganda len jednoducho využíva toto slabé miesto Slovenskej republiky.

Monitoring nenávistnej kampane a hoaxov dezinfowebov október, november a december 2018. Zaujímavé odkazy a postrehy

Bohužiaľ nudne dlhý a rozvláčny článok / rozhovor s Ruským disidentom Andrej Korčaginom, ale sú tam aj veľmi zaujímavé informácie, ktoré sa budem snažiť zhrnúť v kocke: – Rusko neřídí Putin, ale banda čekistů http://tapolitika.cz/ze-sveta/ruska-mozaika/rusko-neridi-putin-ale-banda-cekistu/ – po prečítaní tohto článku mi prišlo až na zvracanie aká zločinecká GKB-ácka mafia stojí za Putinom – o tom … Čítať viac

Žijeme v dobe kedy sú ľudia pyšní a hrdí na svoju hlúposť a debilitu a oslavujú ju

Žijeme v dobe kedy sú ľudia pyšní a hrdí na svoju hlúposť a debilitu. Žijeme v dobe kedy sú ľudia pyšní a hrdí na svoje komplexy, komplexy menejcennosti, kedy sú ľudia pyšní na to, že majú vygumovaný mozog, sú pyšní na to, že v hlave nič nemajú. Žijeme v dobe kedy sú ľudia pyšní a hrdí na to, že môžu bojovať s fiktívnym neexistujúcim nepriateľom, ľudia sú pyšní na to, keď si nájdu veľmi hlúpe dôvody a zámienky na to aby mohli nenávidieť.

Dnes môže veriť na tzv. „alternatívne média“ už len duševne chorý človek

V poslednej dobe sa udiali veľmi dôležité a veľmi veľké udalosti, ktoré média nemohli ignorovať a pri ktorých aj tieto hlúpe vygumované hlavy, ktoré veria na primitívnu propagandu, museli prísť na to, že boli poriadne oklamaní. Nechajú sa títo úbožiaci dôverčivo klamať ďalej, alebo prehodnotia svoj názor k šíriteľom propagandy, ktorí ich odrbali? Ľudská debilita v poslednej dobe naozaj nepozná hraníc a preto mám obavy, že ľudia, ktorí sa prebudia a prídu na to, že sa nechali odrbať, bude dosť malý.

Reklama na vodku Absolut, rasistická davová psychóza a boj s fiktívnym nepriateľom

Fantastický príklad toho ako si ľudí vytvárajú fiktívneho nepriateľa. Diskutérom trollom – týmto vygumovaným hlavám vadí, že aj černoška môže byť Slovenskou občiankou. Ale to, že má slovenské občianstvo černoch Ibrahim Maiga im nevadí. Na Slovensku sú tiež monimálne dvaja lekári so Slovenským občianstvom a nevidím na tom nič zlé.

Obrovský škandál a trapas: Andor Šándor, bývalý šéf českej vojenskej tajnej služby naletel dezinformačnej Kremeľskej propagande

Žijeme v ťažkej dobe kedy aj tak inteligentní ľudia ako Andor Šándor, bývalý šéf českej vojenskej tajnej služby naletí Kremeľskej propagande. Ako potom môžeme očakávať, že budú odolní proti propagande ostatní menej inteligentní ľudia? Potom ako Britské média zverejnili podrobné informácie a dôkazy o identite páchateľov sa jasne ukázalo že obhájca Ruskej propagandy pán Šándor sa ale poriadne mýlil. Pána Šándora je mi úprimne ľúto – je to obrovský trapas. Teraz bude musieť chodiť Prahou kanálami, a nemôže sa ukazovať od hanby na verejnosti pretože je to veľká ostuda.